شیشه‌های هوشمند (شیشه‌های قابل‌تغییر یا شیشه‌های الکتروکرومیک)

میزان شفافیت این شیشه‌ها طبق نظر مصرف‌کننده و تنها با لمس یک دکمه، قابل تغییر است. این مورد هم برای کنترل نور و هم کنترل دید فضاها، کاربرد دارد.

شیشه‌های خود‌تمیز‌شونده

 

این شیشه‌ها با پوشش ویژه‌ای برای دفع کثیفی و آب، طراحی شده‌اند.

شیشه‌های کم‌مصرف

با توجه به تبدیل‌شدن بهره‌وری انرژی به یک اولویت، این شیشه‌ها موردتوجه بسیاری از افراد، قرار می‌گیرد.

پنجره‌های عایق صدا

این پنجره‌های آکوستیک، برای کاهش سطح سر و صدای فضای بیرون در داخل ساختمان‌ها طراحی شده‌اند. این شیشه‌ها بسیار موردتوجه افرادی قرار می‌گیرد که در نزدیکی بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها و در شهرها زندگی می‌کنند و در معرض آلودگی صوتی هستند.

فناوری خانه هوشمند

با توجه به افزایش تقاضا برای فناوری خانه هوشمند، ویژگی‌های امنیتی پنجره‌ها و درها پیشرفته‌تر می‌شوند؛ مثل: استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره برای باز کردن قفل درها. • برنامه‌ریزی پنجره‌ها برای اینکه در زمان‌های خاصی باز و بسته شوند تا امکان تهویه طبیعی را فراهم کنند و نیاز به تهویه مطبوع را کاهش دهند. • استفاده از قفل‌های هوشمند توسط افراد برای باز و بسته کردن قفل درب‌های خانه‌هایشان از هرجایی که هستند.

قابلیت سفارشی‌سازی

شامل مواردی مانند: تنظیم رنگ و شفافیت رنگ پنجره یا اضافه‌کردن جلوه‌های ویژه مانند: پانل‌های خورشیدی یا حسگرهای حرارتی.

پنجره‌های با پنل خورشیدی

پنجره‌های با پنل خورشیدی، یک فناوری نسبتا جدید است که در عین حفظ شفافیت پنجره، از انرژی خورشیدی نیز بهره‌گیری می‌کند

شیشه‌پاک‌کن‌های اتوماتیک

این دستگاه‌ها از سنسورهایی برای تشخیص کثیفی روی پنجره استفاده می‌کنند و سپس از یک سری برس و اسکاج برای تمیز‌کردن پنجره استفاده می‌کنند.

پنجره‌های دوستدار پرندگان

سالانه میلیون‌ها پرنده در اثر پرواز به سمت پنجره‌های شیشه‌ای و برخورد با آن‌ها، کشته یا زخمی می‌شوند. در پنجره‌های دوستدار پرندگان، یک پوشش طرح‌دار (توسط نور در طیف فرابنفش) وجود دارد که توسط انسان‌ها قابل‌رؤیت نیست اما پرندگان آن را می‌بینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *